piątek, 19 grudnia 2014

Metaliczny połysk

Niebawem wigilia, później sylwester, karnawał też zbliża się wielkimi krokami, czas więc było pomyśleć o biżuterii na nadchodzące tygodnie.
Złoto nadal króluje na pokazach kreatorów mody - ja oprócz złota wykorzystałam srebro oraz metaliczne rudości i brązy.

Klasyczny czarno złoty naszyjnik który można nosić na kilka sposobów, pojedynczo lub podwójnie opleciony wokół szyi lub z fantazyjnym węzłem.
 


Kolejne dwa naszyjniki to moja próba przekształcenia sznura szydełkowo - koralikowego w formę bardziej przestrzenną. Powstały zawieszki triquetra.

Triquetra (triquatra) – symbol wykorzystywany szczególnie w religii wikańskiej obrazujący zasadę "Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą". W religii chrześcijańskiej przedstawiana jako symbol świętej trójcy. W niektórych nowoczesnych tradycjach, symbolizuje połączenie umysłu, ciała i duszy. Dla Celtów była znakiem pojednania z naturą, połączeniem trzech królestw ziemi, morza i nieba.

 

W obu można wyjąć łańcuszki i nosić je samodzielnie bez zawieszki.

Teraz czas na porządki i lepienie pierogów;)

Miłego weekendu :))


6 komentarzy:

 1. piękne aż dech zapiera :) teraz jakaś świetna kiecka i na sylwestrową noc czas :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech te Święta będą magiczne, wypełnione radością i uśmiechem! Ściskam mocno! Mysia ;o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś prawdziwą Artystką :) trafiłam na Twój blog przypadkiem i nie mogę się nadziwić ile pięknych i różnorodnych rzeczy tworzysz :) Gorąco pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. What you're saying is completely true. I know that everybody must say the same thing, but I just think that you put it in a way that everyone can understand. I'm sure you'll reach so many people with what you've got to say.

  OdpowiedzUsuń