piątek, 27 czerwca 2014

Piszemy...

Kolejny haft wyszyty, wyprasowany i gotowy do pokazania ;)
Jakiś czas temu znalazłam go na blogu Niny i od razu wiedziałam, że kiedyś też sobie taki wyszyję. Tak to już chyba jest z większością moich haftów - gdzieś zobaczę, znajdę wzór, swoje odleży, ale w końcu wyszywam:)
 Fleurs déliées Véronique Enginger
32ct Lucan kolor naturalny
nici DMC
 
Mimo że wzór jest niewielki dłubaninki troszkę było. Żeby zmieścić haft na stronie musiałam go wyszywać na jednej nitce osnowy, oczywiście jedną nitką. Lupa okazała się momentami niezastąpiona:)
 

Wnętrze wykończyłam papierami z Galerii papieru, zrobiłam też kieszonkę na podręczne zapiski, i dodałam małe tagi na notatki, ewentualnie do wykorzystania jako zakładki.
 
Dla odrobiny romantyzmu wiązanie zrobiłam na atłasową wstążeczkę:)
I jak Wam się podoba?

wtorek, 10 czerwca 2014

Dumna mama

Bardzo dziękuję za tak pochlebne komentarze dotyczące poprzedniego trójkącika:)

Dziś chciałabym pokazać Wam kolejny. Jestem z niego szczególnie dumna, ponieważ wzór, projekt i dobór kolorów to zasługa mego syna:))))

 
Ja tylko złożyłam to wszystko w całość... a przy okazji nauczyłam się wyplatać sznur heringbone spiral z dwóch koralików.
Młodemu baaardzo spodobało się projektowanie, godzinami siedzi i rysuje, więc pewnie niedługo powstaną kolejne prace według jego pomysłów.

piątek, 6 czerwca 2014

Teoria trójkąta ;))

W natłoku zajęć, gdzieś tak pomiędzy czwartą a siódmą porcją babeczek na bal szóstoklasistów :))) udało mi się zrobić zdjęcia tego naszyjnika.
Dawno, dawno temu wzór znalazłam gdzieś w czeluściach internetu z zamiarem zrobienia w nieodgadnionej przyszłości. Mimo tego, że nie byłam do końca przekonana do tych kolorów, z szyji nie zdejmuję go już od ponad dwóch tygodni:) Ale tak to często bywa...
 
 

Miłego weekendu :)